Adresa:
Obecní úřad Návsí
739 92 Návsí 327
Kontakty:
sekretariát: 739 052 670
Obecnímu úřadu v Návsí byly odevzdány do úschovny nalezené věci, jejichž majitel není znám
Z ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., Zákon občanský zákoník, vyplývá, že kdo najde ztracenou věc, je povinen vydat ji tomu, kdo ji ztratil nebo vlastníkovi proti úhradě nutných nákladů a nálezného.
Nelze-li z okolností poznat, komu má být věc vrácena, a nepovažuje-li se věc za opuštěnou, oznámí nálezce bez zbytečného odkladu nález obci, na jejímž území byl nalezen, zpravidla do tří dnů; byla-li však věc nalezena ve veřejné budově nebo ve veřejném dopravním prostředku, odevzdá nálezce nález provozovateli těchto zařízení, který se zachová podle jiných právních předpisů, a není-li jich, postupuje, jako by byl nálezcem.
Obec rozhodne, jak bude nalezená věc uschována.
Nepřihlásí-li se nikdo o věc do jednoho roku od vyhlášení nálezu, může nálezce, obec nebo jiná osoba, které byla věc svěřena, nakládat s věcí jako poctivý držitel.
Nepřihlásí-li se nikdo o věc ani do tří let od vyhlášení nálezu, nabude nálezce, obec nebo jiná osoba, které byla věc svěřena, vlastnické právo k věci nebo k výtěžku za ni strženému.
Oznámení o ztrátě bude zveřejněno po dobu jednoho měsíce, poté bude smazáno. V případě potřeby delšího trvání oznámení ztráty je nutné se o tomto předem domluvit.
Oznámení o nálezu bude zveřejněno po dobu dle příslušných ustanovení občanského zákoníku (až 3 roky), nejdéle však do doby než se o věc přihlásí vlastník.
15.2.2025 07:59
Aktuální teplota:
-3.8 °C
Vlhkost:
92.2 %
Rosný bod:
-4.9 °C