A picture

Navigace

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 10
poslední

Projekt

Projekt „Výzkum a vývoj informačních systémů pro neformální pečující o osoby po cévních mozkových příhodách“

Výzkumný projekt je zaměřen na podporu primárně rodinných příslušníků, kteří pečují o svého blízkého po CMP v domácím prostředí, ale i těch, jejichž blízcí jsou akutně hospitalizováni po CMP nebo se nacházejí v dalších zařízeních zdravotních či sociálních nebo jiných služeb. celý text

ostatní | 2. 12. 2019 | Autor:
#

Hledá se majitel odchyceného psa

Dne 23.11.2019 byla v Jablunkově, na ul. Nádražní u křižovatky Pod Pilanou odchycena fenka, kříženec Labradora černé barvy s bílou náprsenkou, výška v kohoutku cca 40 cm, stáří cca 2 roky.
Více zde: https://www.mpjablunkov.cz/odchyt-psi/ celý text

ostatní | 27. 11. 2019 | Autor:
Jablunkovská střední škola otevřela špičkovou učebnu virtuální reality 1

Jablunkovská střední škola otevřela špičkovou učebnu virtuální reality

Jablunkovská střední škola prochází, zejména v posledních měsících, výraznými změnami. Zvyšuje se kvalita výuky a rozšiřuje se nabídka atraktivních studijních oborů.
Jedním z významných kroků bylo nedávné otevření zbrusu nové špičkové učebny virtuální reality, díky které mohou mladí lidé z celého regionu opět zvýšit svou kvalifikaci.
Projekt je realizován ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

celý text

ostatní | 25. 11. 2019 | Autor:
Upozornění Krajské veterinární správy SVS pro Moravskoslezský kraj v souvislosti s šířením afrického moru prasat v Polsku  1

Upozornění Krajské veterinární správy SVS pro Moravskoslezský kraj v souvislosti s šířením afrického moru prasat v Polsku

Více aktuálních informací naleznete zde: https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/africky-mor-prasatamp/. celý text

ostatní | 21. 11. 2019 | Autor:
#

Bruslení v kulturním areálu U Kostela

Vážení občané,
v kulturním areálu U Kostela byl zahájen provoz ledového kluziště.
Veřejné bruslení je zdarma v pracovních dnech od 15:00 do 18:00 hodin a přes víkend v době od 14:00 do 18:00 hodin. Vstup jen na vlastní nebezpečí.
Přejeme Vám příjemnou zábavu. celý text

ostatní | 11. 11. 2019 | Autor:
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI PROJEKTOVÝ MANAŽER 1

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI PROJEKTOVÝ MANAŽER

Sdružení obcí Jablunkovska vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici PROJEKTOVÝ MANAŽER — zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou. celý text

ostatní | 5. 11. 2019 | Autor:
Zřízení pohotovostního telefonního čísla  při řešení škod, způsobené velkými šelmami 1

Zřízení pohotovostního telefonního čísla  při řešení škod, způsobené velkými šelmami

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy sděluje, že pro území Chráněné krajinné oblasti Beskydy je v souvislosti s řešením škod, způsobených velkými šelmami (medvěd, vlk, rys) a nutností vyjíždět na místní šetření, zřízeno pohotovostní telefonní číslo 731568413. Na toto číslo je možné volat od 8 do 16.30 hodin nejen v běžné pracovní dny, ale také o víkendu.
celý text

ostatní | 24. 10. 2019 | Autor:
LIDÉ A VLCI V BESKYDECH

Přednáška - LIDÉ A VLCI V BESKYDECH

Městský úřad Jablunkov Vás srdečně zve dne 30. 10. 2019 v době od 15:00 hodin do prostor jablunkovské radnice na přednášku LIDÉ A VLCI V BESKYDECH. celý text

ostatní | 9. 10. 2019 | Autor:
ČESKO - SLOVENSKÝ PORADENSKÝ DEN 1

ČESKO - SLOVENSKÝ PORADENSKÝ DEN

Pracovali jste nebo pracujete v České republice či na Slovensku? Chcete získat informace o svých důchodových nárocích v České nebo Slovenské republice? Odbornici z České správy sociálního zabezpečení a Sociálnej poisťovne vám poradí. celý text

ostatní | 9. 10. 2019 | Autor:
vitrína pro umístění smutečního oznámení

Vitrína pro umístění smutečního oznámení v lokalitě Jasení

Obec Návsí informuje spoluobčany, že na čelní stěně Restaurace Jasení, s laskavým svolením majitele Karla Ruckého, byla instalována vitrína pro umístění smutečního oznámení. Vitrína je přístupná všem spoluobčanům k vyvěšení smutečního oznámení. K otevření a uzavření slouží klíč, který je pověšen trvale vedle vitríny.

celý text

ostatní | 2. 10. 2019 | Autor:
Úplná uzavírka ul. Hasičská v obci Jablunkov 1

Úplná uzavírka ul. Hasičská v obci Jablunkov

Upozorňujeme na úplnou uzavírku místní komunikace ul. Hasičská v obci Jablunkov, na níž bude provoz úplně uzavřen, z důvodu výstavby vodovodu a napojení novostavby IVC na inženýrské sítě.

Úplná uzavírka proběhne v termínu:

od 30.09.2019 do 17.11.2019, kdy uzavírka bude rozdělena do dvou etap,

I. ETAPA – cca 3 týdny, úsek ul. Hasičská od silnice č. II/474 po místní komunikaci ul. Plk. Velebnovského, v délce cca 50m. Místní komunikace Plk. Velebnovského bude průjezdná (jednosměrný provoz) ve směru od silnice č. II/474 k ul. Hasičská.


II. ETAPA – cca 4 týdny, úsek ul. Hasičská od silnice č. II/474 za místní komunikaci ul. Plk. Velebnovského, v délce cca 80m. Místní komunikace Plk. Velebnovského bude neprůjezdná, kdy ve směru od silnice č. II/474 bude na komunikaci obousměrný provoz pro vozidla dopravní obsluhy.

Objízdná trasa pro osobní vozidla, bude vedena po silnici č. II/474, č. III/01148 a místní komunikaci ul. Bělá v obci Návsí a Jablunkov, kdy bude vyznačena odsouhlaseným přechodným dopravním značením.

Objízdná trasa pro nákladní vozidla, bude vedena po silnici č. II/474, č. III/01151, č. 01144 a místní komunikaci v obci Bocanovice a Jablunkov, kdy bude vyznačena odsouhlaseným přechodným dopravním značením. Na objízdné trase pro nákladní vozidla v místě železničního přejezdu v místní části „Vojtěchov“ a „Černé“ bude provoz řízen pomocí řádně poučených a označených osob stavby v souladu s ust. § 79 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů.

celý text

ostatní | 1. 10. 2019 | Autor:
Trh vzdělávání a uplatnění

Trh vzdělávání a uplatnění 2019

Trh vzdělávání a uplatnění 2019, se bude konat ve středu 09.10.2019 od 10 do 16 hodin v třinecké hale STaRS. celý text

ostatní | 30. 9. 2019 | Autor:
SMVaK: Nelegální odběry pitné vody 1

Nelegální odběry pitné vody a nelegální vypouštění odpadní vody

Tisková zpráva Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava a.s. celý text

ostatní | 23. 9. 2019 | Autor:
 Hledá se majitel nalezeného psa 1

Hledá se majitel nalezeného psa


Našel se středně velký černý pes.
Byl nalezen dne 18.09.2019 v Návsí lokalita Jasení a je umístěný v kotci na kynologickém cvičišti v Návsí lokalita Bělá.

celý text

ostatní | 19. 9. 2019 | Autor:
Charita Jablunkov pořádá sbírku jízdních kol pro Afriku 1

Charita Jablunkov pořádá sbírku jízdních kol pro Afriku


Celý říjen můžete do Charity Jablunkov přivážet kola v jakémkoliv stavu. celý text

ostatní | 16. 9. 2019 | Autor:
 Týdnu sociálních služeb 1

Týden sociálních služeb

Charita Jablunkov srdečně zve na Týden sociálních služeb, který se uskuteční v říjnu, konkrétně 06. - 11. 10. 2019. celý text

ostatní | 16. 9. 2019 | Autor:
Vtipnější vyhrává 1

Vtipnější vyhrává se skupinou BLAF

Neváhejte a přihlaste sebe, blízké nebo kamarády
do soutěže o nejlepší vtip či vtipné video.

Přihlášky zasílejte do 27.09.2019 na adresu podatelna@navsi.cz.

Soutěž proběhne v rámci akce "Opékání s náveskými
občany" pořádanou OÚ Návsí dne 04.10.2019.

Těšit se můžete na hudební doprovod skupiny BLAF. celý text

ostatní | 12. 9. 2019 | Autor:
Spolek pro ochranu koček a psů Jablunkovsko z.s. 1

Spolek pro ochranu koček a psů Jablunkovsko z.s.


Na jaře tohoto roku byl založen Spolek pro ochranu koček a psů Jablunkovsko. celý text

ostatní | 9. 9. 2019 | Autor:
KONFERENCE - JE INKLUZIVNÍ PROSTŘEDÍ NASTAVENO PRO VŠECHNY DĚTI? 1

KONFERENCE - JE INKLUZIVNÍ PROSTŘEDÍ NASTAVENO PRO VŠECHNY DĚTI?

Bezmála 10 let se v České republice postupnými kroky realizuje inkluzivní vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami ve školách. Domnívám se, že je co bilancovat. Asociace TRIGON ve spolupráci s partnery pro Vás letos připravila mezinárodní konferenci na téma Je inkluzivní prostředí nastaveno pro všechny děti? Nejpovolanější experti z České republiky,ale také Francie, Německa a Itálie zhodnotí stav inkluzivního vzdělávání ve třech oblastech – školství, společnost a rodina a zdravotnictví. Pro plynulý průběh akce je zajištěno kabinové tlumočení.

KONFERENCE se letos uskuteční 7. října 2019 v Multifunkční aule GONG v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Připravili jsme pro Vás skutečně nabitý program.

V návaznosti na konferenci pořádáme WORKSHOP, a to 8. října 2019 v Kavárně U6 v areálu Dolních Vítkovic. Na workshopu získáte povědomí o pedagogických přístupech k žákům a dospívajícím s rizikovým chováním, včetně podpory profesionální role pedagogů pracujících se žáky s potřebou vyšší míry podpůrné péče.

Odborný program EDH 2019 je pro zájemce zdarma, kapacita sálů je však omezená. Registrujte se proto co nejdříve, nejpozději do 20. září 2019. Přijetí přihlášky Vám potvrdíme emailem, čímž považujeme Vaši celodenní účast za závaznou. Nebudete-li se moci z jakéhokoli důvodu zúčastnit, informujte nás. Více na www.asociacetrigon.eu.


celý text

ostatní | 9. 9. 2019 | Autor:
Oznámení pro drobné vlastníky lesa s výměrou do 50 ha

Oznámení pro drobné vlastníky lesa s výměrou do 50 ha


Městský úřad Jablunkov (OSSL) zadal zpracování lesních hospodářských osnov vlastníkům lesa pro nové decenální období platné od 1.1.2019 do 31.12.2028. Tyto osnovy je již možno bezplatně vyzvednout u Ing. Jaroslava Ježowicze, odbor životního prostředí a zemědělství. Vlastníci, kteří si osnovy nepřevezmou, musí hospodařit dle režimu popsaného v lesním zákoně č. 289/95 sb.


celý text

ostatní | 23. 8. 2019 | Autor:
Jedu s dobou pro seniory 65+ 1

Jedu s dobou pro seniory 65+

Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR vytvořila pro zvýšení bezpečnosti seniorů na silnici bezplatné vzdělávací kurzy s názvem „Jedu s dobou".

Účastníci se dozvědí nová pravidla, zásady bezpečné jízdy a zvládání krizových situací. V praktické části si na překážkách polygonu nově nabyté vědomosti vyzkouší. Pod vedením zkušených instruktorů ze spol. DEKRA CZ se naučí např. správně brzdit nebo jak nejlépe zvládnout nedotáčivý, či přetáčivý smyk. Aktuality z legislativy a jiné zajímavosti přinesou zástupci Policie ČR. Součástí kurzu jsou rovněž základy zdravovědy doplněné praktickou ukázkou první pomoci.

Učastníkovi k tomu stačí pouze vlastní automobil. Zájemci se mohou velmi jednoduše registrovat na webových stránkách projektu www.jedusdobou.cz, kde si vyberou místo konání Třinec, nebo také na tel. čísle 601 121 692. celý text

ostatní | 12. 8. 2019 | Autor:
Vyhlášení ceny Křišťálový kamínek 2019 1

Vyhlášení ceny Křišťálový kamínek 2019


Vyhlášení a předání křišťálových sošek se uskuteční
na slavnostním večeru 27. ročníku Evropských dnů handicapu,
a to 8. října 2019 v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě.

celý text

ostatní | 24. 7. 2019 | Autor:
RODINNÉ PASY MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 1

RODINNÉ PASY MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Rodinné pasy vznikly jako projekt  na podporu rodin s dětmi. Jeho podstatou je vytvoření a realizace systému poskytování slev a dalších výhod rodinám s dětmi do osmnácti let věku.

Rodinné pasy jsou aktivitou jednotlivých krajů.

Zapojení do projektu je pro rodiny zdarma. Na základě registrace je rodinám (i neúplným tzn. také nesezdaným partnerům a jejich dětem, samoživitelům, osobám mající dítě v péči) vystavena karta Rodinné pasy. Podmínkou je  trvalé bydliště v zapojeném kraji nebo městě a alespoň jedno dítě v rodině do věku 18 let.

Držitelé Rodinných pasů mohou využívat slevy nejen na území celé České republiky, ale i vybraných subjektů v Dolním Rakousku nebo na Slovensku. Projekt využívá vlastní sítě RP.

Více informací na webu projektu www.rodinnepasy.cz

Kontaktní centrum projektu:

RODINNÉ PASY, Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno
tel. : +420 840 040 040, +420 543 211 254
email: msk@rodinnepasy.cz celý text

ostatní | 24. 7. 2019 | Autor:
Letní kino v kulturním areálu „U Kostela“ 2

Letní kino v kulturním areálu „U Kostela“


Ve čtvrtek 11.07. od 19 hodin v Kulturním areálu „U Kostela“ bude promítán film ŽENY V BĚHU.

Před letním kinem vystoupení Petra Borkovce je pro NEMOC ZRUŠENO.

PROGRAM BUDE ZAHÁJEN V 19 HODIN ZPĚVEM BEATY KANTOROVÉ.

VSTUP JE ZDARMA. celý text

ostatní | 9. 7. 2019 | Autor:
Bezpečné prožití léta

Bezpečné prožití létaI v létě bychom měli dbát na základní pravidla požární bezpečnosti, aby nám nějaká mimořádná událost nenarušila chvíle pohody. celý text

ostatní | 1. 7. 2019 | Autor:
TV NOVA

MISE NOVÝ DOMOV s Terezou Pergnerovou

TV Nova opět připravuje pořad MISE NOVÝ DOMOV s Terezou Pergnerovou. celý text

ostatní | 5. 6. 2019 | Autor:
Nordic Walking

Nordic Walking - Sanatorium Jablunkov

Vedení sanatoria Jablunkov, a.s. a kolektiv rehabilitačního oddělení Vás srdečně zvou na seminář Nordic Walking. celý text

ostatní | 28. 5. 2019 | Autor:
Trisia Třinec

Zrodilo se divadelní, koncertní a pohádkové předplatné TRISIA 2019/2020

Třinecké kulturní centrum TRISIA, a.s. přichází s novým divadelním, koncertním a pohádkovým předplatným pro sezónu 2019/2020. celý text

ostatní | 20. 5. 2019 | Autor:
tři bratři

Školní divadelní představení Tři bratři

Ve čtvrtek 06.06.2019 zveme všechny občany na školní divadelní představení Tři bratři. Zahrajeme Vám tři krásné pohádky doplněné písničkami pana Svěráka a Uhlíře. Začínáme v 15.30 hodin v areálu U Kostela.
Těšíme se na Vás, žáci MZŠ Návsí. celý text

ostatní | 20. 5. 2019 | Autor:
PODVEČER S NÁVESKÝMI TALENTY

PODVEČER S NÁVESKÝMI TALENTY

Máte nevšední talent a chcete ho předvést Náveské veřejnosti?
PŘIHLASTE SE, prosím, na kulturní vystoupení ,,PODVEČER S NÁVESKÝMI TALENTY“, které organizuje Obec Návsí. Neváhejte přihlásit i někoho, kdo takovým talentem oplývá. My ho rádi oslovíme.
Přihlášky, které naleznete v příloze zasílejte na email podatelna@navsi.cz nebo písemně doručte na Obecní úřad v Návsí do 31.05.2019.
Děkujeme a těšíme se na Vás! celý text

ostatní | 7. 5. 2019 | Autor:
první předchozí
ze 10
poslední